Recenzje


Detektywistyczna gra biznesowa Coffee Noir – co to takiego?

Gra jest naprawdę przyjemna, co więcej grając w nią nie możemy mieć wyrzutów sumienia, że marnujemy czas. Jest to forma edukacji, w szczególności jeśli chodzi o zagadnienia związane z ekonomią. (...)Totalny strzał w dziesiątkę.


Detektywistyczna gra biznesowa – recenzja Coffee Noir

Chyba najważniejszym pytaniem, jakie można sobie postawić przy recenzowaniu gry edukacyjnej jest "czy nauczyłem się czegoś?". I moja odpowiedź brzmi: tak. Nauczyłam się kilku rzeczy o negocjacjach, biznesie i o zarządzaniu przedsiębiorstwem. Nauczyłam się też kilku rzeczy o kawie. Nauczyłam się ich, chociaż wcale nie to był mój cel – moim celem, jako recenzenta, było sprawdzenie i ocenienie gry. A mimo to się czegoś się dowiedziałam. Uważam to za ogromny sukces Coffee Noir – mimo iż nie szukałam tej wiedzy, ona zdołała znaleźć mnie.


Coffee Noir, czyli co by było, gdyby Sherlock Holmes postanowił sprzedawać kawę?

Coffee Noir jest ciekawym połączeniem symulatora przedsiębiorstwa oraz gry przygodowej. Akcja gry dzieje się w alternatywnej przyszłości, inspirowanej latami 40. XX wieku.


“Spoglądając na ten projekt jako grę, trzeba przyznać, że Doji wykonało kawał solidnej roboty”

Coffee Noir Games to bardzo ciekawa produkcja od poznańskiego studia Doji. Jak deweloperzy poradzili sobie z połączeniem gry i businessowej nauki?


PGA 2016: najlepsze gry przed premierą

Możecie czuć lekkie zdziwienie czytając, że ten tytuł dostał wyróżnienie. Coffee Noir jest grą edukacyjną, jednak wyjątkowambitną i ciekawą. (...) Jednak zwykły tycoon nazwany grą edukacyjną? Otóż nie, Coffee Noir jest wyjątkowo skomplikowana. Aby rozwijać firmę czy polepszać zdolności naszych pracowników musimy wykonywać testy związane z daną kategorią. Oczywiście wcześniej dostajemy obszerny zasób materiałów, z których możemy się nauczyć o danym zagadnieniu.


Poznań Game Arena polskimi produkcjami stoi – przegląd najciekawszych gier z PGA 2016

Oto chyba pierwszy na świecie edukacyjny program biznesowy ubrany w szatki ręcznie rysowanej gry będącej hybrydą tycoona i pozycji przygodowej. (...) Coffee Noir jest ekonomicznym symulatorem dziejącym się w przyszłości stylizowanej na lata 50. XX wieku.(…) W tle będą działać prawdziwe ekonomiczne mechanizmy – zważywszy na fakt, że Coffee Noir to dzieło naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, nie powinno to dziwić.


WTK - wywiad podczas Poznań Game Arena

"Coraz częściej gry mają też wymiar edukacyjny. Tak jak Coffee Noir, debiut poznańskiego studia." Doroczna frekwencja na poznańskich targach gier pokazuje, że grać chce każdy, niezależnie od wieku, płci i wykształcenia. A polscy producenci doskonale odpowiadają na to zapotrzebowanie tworząc gry, które liczą się na światowym rynku.


Wyprodukowano w Polsce: wrażenia z Coffee Noir, czyli jak zostałam biznesmenem

"Coffee Noir to prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które chcą wiedzieć więcej na temat negocjacji, psychologii pracy i prowadzeniu przedsiębiorstwa.”


Coffee Noir - nowy przedstawiciel gatunku Serious Games. Robi wrażenie!

Doji, bo tak właśnie nazywa się poznańskie studio, stworzyło coś naprawdę wyjątkowego. Gracze na pewno nie będą narzekali na inteligentną rozrywkę.


Coffee Noir – Recenzja early access

Czy gra może nauczyć biznesu? A gra przeglądarkowa? Nie, no błagam, przecież gry, to tylko rodzaj zabawki! (…) Czy aby na pewno? Sądzę, że ekipa Doji Academy zaprzeczyłaby temu wszystkiemu w jeden sposób: zaproszeniem do przetestowania Coffee Noir.


Gra, która nauczy cię, jak prowadzić działalność gospodarczą

Jesteśmy otoczeni przez gry, dlatego niektórzy starają się wykorzystać tą znajomość do celów edukacyjnych. ‘Coffee Noir’ (…) jest jedną z takich gier.


Piątka na piątkę: najlepsze nowe polskie gry

Zestawienie najciekawszych niezależnych produkcji obecnych na tegorocznym Digital Dragons. Coffee Noir doceniono za fabułę i sprytnie przemycany wątek edukacyjny.


„Jeżeli zabawa i edukacja, to tylko w takim stylu”

Edycja 2016 Digital Dragons pokazała, że polska scena Indie to przede wszystkim różnorodność, z której autor wyłowił dla Was 11 najciekawszych tytułów. Coffee Noir jest jednym z nich.


„Pyrkon 2016 – Najciekawsze gry ze strefy Indie”. Coffee Noir na 1. miejscu!

Serwis IGN Polska przygotował zestawienie najciekawszych gier niezależnych, prezentowanych podczas festiwalu Pyrkon w strefie Indie. Na pierwszym miejscu znalazła się Coffee Noir! Dziękujemy IGN Polska za uznanie!


Wywiad z Jakubem Ryfą – prezesem PGG i współzałożycielem Doji Educational Innovations

Wywiad udzielony dla portalu Gamedot.pl podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2016 w Poznaniu