Przykłady wykorzystania gry Cafe Manager przez naszych klientów

Talent. Potencjał. Rozwój. Każdy pracodawca poszukuje pracowników, których można opisać tymi słowami. Odwiecznym problemem jest efektywny i szybki system weryfikacji umiejętności na różnych etapach rozwoju zawodowego pracowników – od rekrutacji po oceny okresowe i planowanie awansów.

Atrakcyjne oferty pracy mają z pewnością jedną cechę wspólną – cieszą się ogromnym powodzeniem wśród poszukujących pracy. W gąszczu aplikacji można łatwo przegapić prawdziwy talent, ukryty za niepozornym listem motywacyjnym dlatego też wybieranie kandydata wyłącznie na podstawie przesłanego CV odchodzi do lamusa. Wszelkie narzędzia skutecznie wspierające rekrutera w selekcji potencjalnych pracowników są pożądane.

W zeszłym kwartale nawiązaliśmy współpracę z firmą z sektora bankowego, która miała problem z selekcją pracowników na stanowisko obsługi klienta biznesowego i indywidualnego. Ze względu na dużą ilość napływających ofert, szukali skutecznego i nisko kosztowego rozwiązania ułatwiającego znalezienie utalentowanych kandydatów.

Ze względu na rozwinięty aspekt edukacyjny w zakresie komunikacji, negocjacji i obsługi procesu sprzedażowego, klient zdecydował się wdrożyć w najbliższy proces rekrutacji na stanowisko doradcy klienta grę szkoleniową Cafe Manager.

Na korzyść naszego narzędzia przemawiały takie aspekty jak – zdalny dostęp z dowolnego miejsca do gry, możliwość weryfikacji postępów kandydata przez rekrutera oraz dostosowanie poziomu trudności. Innowacyjność i aspekty rozrywkowe gry były dodatkowymi atutami, które pozwoliły nam pokonać konkurencyjne oferty.

Gra została wdrożona na etapie pierwszej selekcji nadesłanych aplikacji – kandydaci otrzymywali link do strony oraz unikatowe dane logowania. Proces zakładał, że w ciągu 5 dni ukończą grę, a osoba rekrutująca będzie mogła zweryfikować i porównać wyniki. Z150 osób, które wzięły udział w tym etapie, 16% nie ukończyło gry, 4% nie podeszło do zadania. Z 120 pozostałych osób, siedem, które osiągnęły najwyższy wynik, zostało zaproszonych do kolejnego etapu.

Cafe Manager doskonale się sprawdza jako narzędzie weryfikacji umiejętności negocjacyjnych, komunikacyjnych i niskim nakładem pracy i finansowym pozwala odkryć osoby szczególnie utalentowane w zakresie pracy z klientem. Natomiast, ze strony uczestnika rekrutacji jest to ciekawe i wartościowe narzędzie badania swojego poziomu umiejętności.

Podsumowując, gra wypadła znakomicie w procesie rekrutacji osób pracujących z klientem i śmiało może służyć jako narzędzie weryfikacji poszczególnych umiejętności miękkich kandydatów do pracy, które znacznie ulepsza ten proces. Obecnie opracowujemy dla klienta dedykowaną grę szkoleniową związaną z wdrażaniem nowej polityki motywacyjnej firmy.

Nic bardziej nie cieszy twórcy, niż znalezienie dla jego dzieła zastosowania, którego początkowo nie przewidział.

Pod koniec zeszłego roku nawiązaliśmy współpracę z przedsiębiorstwem produkcyjno-handlowym działającym w sektorze MŚP. Budżet przeznaczony na benefity pozapłacowe oraz szkolenia – cokolwiek ograniczony. Z uwagi na to, zarząd spółki borykał się z narastającą rotacją pracowników. Ci opuszczali firmę na rzecz większych graczy. Wyzwanie – tanio wyszkolić, zmotywować i zintegrować pracowników.

Pierwszym krok do załagodzenia kryzysu okazał się być zakup Cafe Manager. Dzięki przykuwającej oko i ucho oprawie audiowizualnej kursu oraz wciągającej fabule sam udział w grze stał się dla wielu pracowników nie tylko nagrodą, ale też odskocznią od klasycznych form szkolenia.

Ale zarząd poszedł dalej. Drugi krok to wprowadzenie zdrowej rywalizacji. Dobrowolne, regularne rozgrywki rankingowe. Dla zwycięzcy – dyplom oraz wizyta w eleganckiej restauracji z osobą towarzyszącą. Takie działania pokazują zatrudnionym, że firma nagradza rozwój kompetencji i inwestowanie prywatnego czasu w samodoskonalenie.

Dzięki Cafe Manager zarząd spółki niskim kosztem upiekł kilka pieczeni na jednym ogniu. Co więcej, pokazał pracownikom, że ich firma to nowoczesna organizacja, odważnie podążająca za współczesnymi trendami.

Koniec wakacji przyniósł nam prezent w postaci możliwości współpracy firmą z branży FMCG. Każde nowe wyzwanie jest dla nas niesamowitą inspiracją i motywacją do działania.

Klient szukał atrakcyjnego rozwiązania, które wsparłoby rozwój umiejętności zatrudnionych sprzedawców. Ze względu na duże rozproszenie zespołu najważniejszymi kwestiami było to aby szkolenia były jednolite, tj. identyczna treść i prowadzenie dla każdego pracownika, oraz dostępność. Ze względu na dużą rotację i liczebność grupy docelowej szukano rozwiązania niskobudżetowego, ale jednocześnie skutecznego. W programie wzięło udział około 50 pracowników (46 osób) z różnych miast i grup wiekowych, którzy otrzymali dostęp do gry Cafe Manager. Uczestnicy brali także udział w spotkaniu inicjującym program, gdzie przedstawiono podstawowe założenia i mechanizmy gry. Dzięki interesującej formie szkolenia (gra edukacyjna) do udziału w szkoleniu zgłosiło się bardzo dużo chętnych. Po zakończeniu programu, zlecający miał możliwość przeanalizowania wyników osiągniętych przez pracowników dzięki dostępowi do panelu raportów wewnątrz gry, który prezentuje postępy w nauce umiejętności, determinację oraz podejmowane przez użytkownika decyzje.

"Większość naszych sprzedawców to ludzie młodzi, i miałem nadzieję, że gra ich zainteresuje. Przyznam, że długo zwlekałem z zagraniem w Cafe Manager, ale po pewnym czasie tak się zaangażowałem w sprzedaż kawy, że sam byłem zdziwiony jak mnie to wciągnęło..." – kierownik działu sprzedaży na Polskę Zachodnią.